Co to jest dieta ketogeniczna?

Co to jest keto dieta i czy znasz jej zasady? Co to jest dieta ketogeniczna?

Poniżej postaramy się krótko i w sposób zrozumiały przybliżyć na czym ona polega.

Przybywa zwolenników diety ketogenicznej i jest coraz popularniejsza, dlatego pojawiły się produkty KETO. Są to keto zupy, keto chlebki a nawet keto kisiele. Te produkty, chętnie włączają do swojego menu osoby, które nie stosują diety keto, ale pragną jeść zdrowo, produkty nieprzetworzone i w pełni naturalne.

Czym jest keto dieta?

Jest to sposób odżywiania polegający na ograniczeniu ilości węglowodanów do niezbędnego minimum. Często mówi się, że ludzie stosujący dietę keto, liczą węglowodany. Dla osób stosujących dietę keto, głównym żródłem energii są tłuszcze.

Sporą część diety ketogenicznej stanowią warzywa niskowęglowodanowe, mówi się nawet, że dieta keto, bazuje na warzywach.

Eliminacja produktów

Należy pamiętać, że eliminując z diety słodycze, zboża, a także niektóre warzywa i owoce. Należy zamienić na takie, które dostarczą odpowiednich składników odżywczych. Warzywa odpowiednie do diety keto,  to m.in.: avokado, które jest źródłem dobrego tłuszczu, brokuły, bakłażan, brukselka, cebula, cukinia, pomidory, papryka i wiele innych. Natomiast wśród tłuszczów, polecane są m.in.: oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej lniany, olej z wiesiołka masło i smalec.

Nowości keto diety

Pojawiły się w sklepach ze zdrową żywnością w pełni naturalne produkty, które polecane są dla osób, decydujących się na dietę keto, są to keto zupy na bazie cukinii i pomidorów, mieszanki chlebowe na bazie mąki słonecznikowej z czarnuszką do samodzielnego wypieku chlebków keto i vege. Oferta jest szeroka, są również mieszanki chlebowe do łatwego wypieku chlebka z migdałów i z orzechów arachidowych.

Jak widać jest spory wybór produktów, które pomogą nam stworzyć menu, nie tylko zdrowe ale smaczne i pożywne. Nawet jeżeli nie zdecydujemy się na żadną dietę, odniesiemy korzyści zdrowotne stosując produkty dedykowane dla vegan i zwolenników ketodiety.

Więcej informacji o keto znajdziesz na naszym You Tube kanale: https://www.youtube.com/watch?v=EdbK8LvIZO4&t=100s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *