Jak pozbyć się wody z organizmu?

Jak pozbyć się wody z organizmu? Zwykle nadmiar wody w organiżmie objawia się opuchniętymi nogami, wahaniem wagi, zmęczeniem – co wtedy myślimy? Muszę mniej pić. A jest zupełnie inaczej – niewystarczająca ilość wypijanej wody, sprzyja zatrzymaniu płynów w organiżmie.

Człowiek składa się z wody, więc jeżeli jej wypija mniej niż potrzeba to nasz organizm, chce ją zatrzymać.
Wszyscy mądrzy żywieniowcy i medycy zachęcają do picia wystarczającej ilości wody. Jeżeli nie lubisz pić dużo wody, to pij herbatki ziołowe i owocowe.
Natura obdarzyła nas roślinami, które z powodzeniem pomogą nam ten problem pokonać.

Co możesz zrobić aby sobie pomóc?

Jak pozbyć się wody z organizmu? Pietruszka , pokrzywa i mniszek będą pomocne na te dolegliwości. Na szczęście mamy dostęp do nich przez cały rok, bo występują w postaci suszonej a nawet jako proszki do bezpośredniego spożycia. Jest to najprostsza i bezproblemowa forma użycia. Wystarczy popić proszek wodą. To bardzo ułatwia życie.

Co jeszcze nam pomoże? Jest wyjątkowo skuteczna roślina, którą warto docenić – wielu się przekonało.

Jak pozbyć się wody z organizmu za pomocą przytulii?

Pomoże PRZYTULIA CZEPNA – drenuje wodę z organizmu i rozpuszcza skrzepy w naczyniach krwionośnych. Przytulia reguluje gospodarkę wodną w organiżmie, przez co zmniejsza obrzęki i  ilość celulitu, który jest wywołany zatrzymaniem się wody w organiżmie.
Jej bogaty skład chemiczny sprawia, że przytulia wykazuje wielostronny wpływ na organizm.
To pospolity chwast, który lubi się przytulać do naszego ubrania i jest utrapieniem wielu działkowców, ponieważ zachwaszcza uprawy.

Dlaczego chcę poświęcić ten artykuł tej roślinie? Myślę, że warto, bardzo warto, i szkoda, że tak mało o niej wiemy.  Najwyższy czas zapoznać się z jej właściwościami i tym jak może wpływać na nasze zdrowie.

Nie znam lepszej rośliny, która przywraca prawidłową retencję wody w organiżmie niż PRZYTULIA CZEPNA. Przytulia  ma działanie drenujące, dlatego stanowi nieocenione remedium w procesie detoksykacji organizmu. Jest skuteczna w walce z  nadwagą, obrzękami, opuchlizną, oraz nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie.
Przytulia jest jednym z najbardziej skutecznych ziół do oczyszczenia układu limfatycznego, ma zdolność rozpuszczenia zatorów, wzmacnia układ krążenia, usuwa nadmiar śluzu z organizmu, zmniejsza obrzęki i przywraca prawidłową retencję wody w organizmie.

Właściwości przytulii czepnej

– wzmacnia wątrobę , trzustkę, śledzionę i poprawia ich funkcjonowanie.
– polecana w stanach zapalnych węzłów chłonnych. Osoby, które cierpią na zaburzenie układu chłonnego, powinny pić herbatkę  z przytulii – codziennie, a sokiem z przytuli, smarować chorą skórę i pozostawić do wyschnięcia.
– na schorzenia układu krwionośnego i limfatycznego, ziele poprawia krążenie krwi, zatem wskazane jest wspomagająco w leczeniu żylaków i miażdżycy. Zapobiega zakrzepicy i leczy ją.
– w chorobach przebiegających z zatrzymaniem moczu oraz w kamicy nerkowej.
– wspomaga leczenie artretyzmu i dny moczanowej
– na stany osłabienia i wyczerpania
– w zaburzeniach wywołanych zastojem żółci
– w nieżytach żołądka i jelit, a także niestrawności.

Zastosowanie przytulii czepnej

Najprostsze zastosowanie przytulii to: zmielić ziele na pył i zażywać 3x dziennie po łyżeczce do herbaty, popijając dużą ilością wody.

– pomaga również na dolegliwości skórne, m.in. w uporczywych egzemach, łuszczycy, AZS czy łupieżu.
Najprostszy sposób zastosowania na skórę: Zmielić przytulię na proszek i połączyć z wazeliną lub neutralnym kremem i stosować na chorą skórę.

Mój YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCsvQvaxBcNSmTm0ZOEYlw_A

Kupić przytulię: https://jedynienatura.pl/mieszanki-ziolowe-na-oczyszczenie-organizmu/356-przytulia-ziele-50g-natura-wita.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *