Chleb migdałowy – właściwości

W poszukiwaniu dobrego pożywienia, którym możemy zastąpić chleb, w którym przeważa gluten, ulepszacze, spulchniacze i inne dodatki, których nie spodziewamy się tam znaleźć, stworzyliśmy chlebek migdałowy.

Chleb migdałowy na odchudzanie

Dlaczego migdałowy? Migdały lubimy za ich smak i wartości odżywcze, dlatego pomysł na chleb migdałowy, który nie tylko jest pożywny i smaczny i co bardzo ważne, jest naturalnie bezglutenowy. Jest łatwy do wypieku i mamy szybko coś wartościowego do zjedzenia. Jest bardzo sycący, co jest cenną właściwością. Wiemy, że przejadanie nam nie służy, robimy się senni i ociężali. Jest to ważne, jeżeli mamy siedząca pracę i mało ruchu w ciągu dnia aby spalić nadwyżkę kalorii po obfitym posiłku.

Anemia a otyłość

Istotne jest aby posiłek był sycący i miał dużo wartości odżywczych w małej porcji. Często osoby, które dużo jedzą, są niedożywione, a nawet często mają anemię.

Z czego to wynika? Ich pożywienie jest ubogie w substancje odżywcze. Jednym słowem, niewiele a dobre i wartościowe posiłki zasobne w wiele substancji odżywczych, gwarantują nam kondycję i dobre samopoczucie.

Właściwości migdałów

Co kryją w sobie migdały i jakie mają  wartości odżywcze i prozdrowotne? (nasz chleb składa się głównie z migdałów).

Regulują poziom cholesterolu, kontrolują poziom cukru i zapobiegają powikłaniom cukrzycy. Zdrowe tłuszcze, witaminy, błonnik i minerały zawarte w migdałach, pomagają regulować wchłanianie i przetwarzanie glukozy. Witamina E zawarta w migdałach zapobiega zanikaniu zdolności poznawczych. Natomiast witamina B zawarta w migdałach jest pomocna w metaboliżmie białek, które są wymagane do naprawy komórek mózgu.

Migdały są zasobne w fosfor i wapń, które są najważniejszymi składnikami odżywczymi dla zdrowia kości. Migdały mają właściwości przeciwstarzeniowe i rozwiązują problem z włosami – posiadają wszystkie składniki niezbędne do zdrowego wzrostu włosów. Cynk zawarty w migdałach wspomaga odnowę komórek, dlatego niedobory cynku bardzo często przyczyniają się do wypadania włosów. Często żywieniowcy zalecają migdały kobietom w ciąży na zgagę, jest to częsta dolegliwość w tym stanie.

Zapraszamy na nasz YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCsvQvaxBcNSmTm0ZOEYlw_A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.